Kategorie

Zobacz również

Sklep internetowy - Monitoring HD - AKOM

DYSTRYBUTOR

Generator ofert

Nowoczesny i prosty generator pomoże Ci w stworzeniu unikalnej i atrakcyjnej oferty dla Twojego klienta.

Kreator ofert - Hik Vision Stwórz ofertę

Termowizja

Kamera termowizyjna rejestruje promieniowanie podczerwone, które jest emitowane przez każdy obiekt o temperaturze powyżej zera bezwzględnego. Podobnie jak w zwykłej kamerze promieniowanie przechodzi przez soczewkę, a następnie skupia się na detektorze. Kamera termowizyjna wyposażona jest w matrycę detektorów i układ przeszukiwania, który skanuje...

Kamera termowizyjna rejestruje promieniowanie podczerwone, które jest emitowane przez każdy obiekt o temperaturze powyżej zera bezwzględnego. Podobnie jak w zwykłej kamerze promieniowanie przechodzi przez soczewkę, a następnie skupia się na detektorze. Kamera termowizyjna wyposażona jest w matrycę detektorów i układ przeszukiwania, który skanuje obraz piksel po pikselu w poszukiwaniu sygnału elektrycznego, który następnie przetwarza na termogram. Umownie odwzorowanie przedstawia zazwyczaj niskie temperatury w zimnych barwach – granatowy, niebieski, fioletowy, a wysokie za pomocą odcieni żółtego, pomarańczowego i czerwonego.
Termowizja działa bezdotykowo, na duże odległości, jest nieinwazyjna i nie wpływa w żaden sposób na badany obiekt. Może zarówno rejestrować obraz jak i przedstawiać go w czasie rzeczywistym.
Najczęściej wykorzystywane zastosowania termowizji to: kontrola rozległego terenu przy braku widoczności, wczesne wykrywanie pożaru, wykrywanie wad konstrukcyjnych budynków, mostków cieplnych, wykrywanie nieszczelności w systemach cieplnych, a także kontrola maszyn przemysłowych i obwodów elektrycznych.

Więcej