Filtrowanie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozdzielczość
Obiektyw
Promiennik IR
Ilość kanałów
Ilość dysków
Filtruj

Monitoring bezprzewodowy wi-fi

Filtrowanie

BCS-B-KITW(2.0)

Rozdzielczość: 2 Mpx

Obiektyw: 2.8 mm

Promiennik IR: 30 m

Ilość kanałów: 4

Ilość dysków: 1

Technologia: WiFi

1 843,77 zł
There are not enough products in stock

Kamery Wi-Fi do domu to bardzo popularne rozwiązanie, które podnosi poziom bezpieczeństwa. Są to nieduże, nowoczesne urządzenia służące do nagrywania obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym.

Nazwa odnosi się do sprzętów, które komunikują się ze sobą za pośrednictwem bezprzewodowego interfejsu internetowego. Sprzęty te pracują w środowisku sieci bezprzewodowej.

Nowoczesne kamery – monitoring Wi-Fi. Najważniejsze zalety

Monitoring bezprzewodowy przewyższa urządzenia analogowe, jeśli chodzi o komfort, prostotę obsługi oraz jakość nagrań. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest bezproblemowy montaż w wybranym miejscu, bez konieczności prowadzenia przewodów czy ingerowania w strukturę ścian.

Montaż jest szybki, a sam monitoring bezprzewodowy można uruchomić nawet tego samego dnia. Zestaw do monitoringu Wi-Fi pozwala na bieżąco obserwować sytuację z dowolnego miejsca – wystarczy zainstalować bezpłatną, dedykowaną aplikację. Plusem są też szerokie możliwości konfiguracji takiego monitoringu.

Wadą z kolei jest fakt, że sieć Wi-Fi ma ograniczony zasięg, poza tym jakość połączenia zależy od jakości sieci w danej lokalizacji. Nie jest to rozwiązanie polecane do dużych powierzchni, ponieważ wtedy jego efektywność będzie obniżona.

Co więcej, w rozwiązaniach analogowych kamery musiały mieć dodatkowy mikrofon, który potrzebował kabla do przesyłania dźwięku. W kamerach IP często jest wbudowany mikrofon, a dźwięk i obraz są przesyłane jednym przewodem.

Kamery WiFi do domu – rodzaje

Dostępnych jest wiele kamer bezprzewodowych, które różnią się parametrami i przeznaczeniem. Ze względu na rolę, jaką mają pełnić, dzieli się je m.in. na kamery do monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. Będzie to gwarancja bezpieczniejszego domu. Kamery Wi-Fi to świetny wybór dla osób, które do tej pory nie decydowały się na monitoring ze względu na duży wydatek i konieczność poprowadzenia przewodów.

Systemy mieszane – monitoring Wi-Fi oraz analogowy

Możesz zdecydować się też na system mieszany – w wybranych miejscach zamontować urządzenia analogowe, a w innych kamery Wi-Fi do domu czy biura. To popularne rozwiązanie alternatywne – chętnie rozważane ze względu na przystępną cenę.

Monitoring bezprzewodowy nie zagwarantuje maksymalnej efektywności, dlatego zwykle stosuje się go w obiektach mieszkalnych, a rzadziej w biurowych oraz na terenach wielkopowierzchniowych.

Duży wybór kamer monitoringu Wi-Fi

Wybór urządzeń jest bardzo szeroki. Przed zakupem trzeba przeanalizować swoje potrzeby – polecamy skonsultować się z naszymi specjalistami, a chętnie doradzą, które produkty sprawdzą się najlepiej w zależności od ich przeznaczenia.