Filtrowanie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozdzielczość
Obiektyw
Promiennik IR
Obudowa
Filtruj

Termowizja i noktowizja

Filtrowanie

Kamera Hikvision DS-2TD1217-6/QA

Rozdzielczość: 4 Mpx

Obiektyw: 8 mm

Promiennik IR: 15 m

Obudowa: kopuła

2 060,79 zł
There are not enough products in stock

Termowizja jest stosowana m.in. w wojsku, medycynie czy leśnictwie, ale coraz częściej także w systemach ochrony zewnętrznej. Nasza oferta obejmuje nowoczesne kamery termowizyjne różnego rodzaju – sprawdź nasz asortyment.

Kamera termowizyjna – monitoring

Kamera termowizyjna może pracować w ciemności, dlatego jest coraz powszechniej wykorzystywana w monitoringu. Tego typu kamery ułatwiają nam życie, podnoszą jego komfort i poziom naszego bezpieczeństwa, a także pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze. Mają wiele zalet oraz zastosowań – poznaj bliżej ich możliwości.

Jak działają kamery termowizyjne?

Kamera termowizyjna to popularne urządzenie i element monitoringu. Wykrywa ona ciepło emitowane przez obiekty o temperaturze powyżej zera. Dzięki możliwości rejestrowania drobnych różnic temperatury oraz ich przekształcania w obraz, kamery termowizyjne umożliwiają rozróżnianie nawet z dużej odległości osób, zwierząt, pojazdów i innych obiektów.

Monitoring termowizyjny – skuteczna technologia na zewnątrz

Termowizja oraz noktowizja to technologie, które pozwalają na widzenie w ciemności. Wzrok człowieka nie jest przystosowany do warunków panujących nocą. Obserwacja otoczenia sprawia trudności, dlatego warto zainwestować w monitoring termowizyjny.

Nowoczesne kamery termowizyjne przetwarzają kolorowe plamy na obraz, co ułatwia prowadzenie obserwacji. Wygenerowana w ten sposób sylwetka jest stosunkowo wyraźna i można określić, czy jest to człowiek, czy na przykład zwierzę.

Są to bardzo praktyczne i uniwersalne urządzenia. Uzyskany za pomocą kamer termowizyjnych obraz jest wyraźny w nocy oraz w ciągu dnia. Ich dodatkową zaletą jest możliwość prowadzenia obserwacji również w razie niepogody, m.in. w trakcie gęstej mdły, ulewy czy zadymienia.

Kamera noktowizyjna

Kamery termowizyjne mogą pracować w całkowitej ciemności, z kolei kamera noktowizyjna wymaga światła widzialnego. Generowany obraz to odwzorowanie przestrzeni i można zaobserwować drobne detale. Kamery noktowizyjne są bardziej uniwersalne. Jeśli nie potrzebujemy urządzenia, które ma pracować w zupełnej ciemności, ale zależy nam na dokładnym obrazie otoczenia, sprawdzą się doskonale.

Kamera termowizyjna a stan ocieplenia domu

Badania termowizyjne są coraz popularniejszą metodą badawczą. Podstawową zaletą termowizji jest możliwość wskazania miejsc utraty ciepła w budynku. Za pomocą kamery termowizyjnej dokładnie i szybko uzyskamy wynik pomiaru.

Jej zasięg może objąć cały budynek. Pomoże to ustalić wady konstrukcji, przez które ciepło ucieka, a koszty ogrzewania rosną. Kamera termowizyjna to metoda na ekologiczne gospodarowanie energią.